sobota, 27 czerwca 2015

World wiecznie żywy!

Uszanowanko.

Od mojego ostatniego posta minął prawie rok (!). Nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem - w końcu Need for Speed 120% nie jest typowym blogiem; jest to bardziej zbiór porad, jak ulepszyć gry z serii NFS. Na początku pisałem częściej, gdyż miałem Wam sporo informacji do przekazania; natomiast przez ostatnie 12 miesięcy nie wydarzyło się nic, co warte byłoby przekazania Wam. Ta sytuacja na szczęście się zmieniła.

Jak pewnie wszyscy wiemy, NFS World niedługo wyda swe ostatnie tchnienie - z dniem 17 lipca zostaną zamknięte serwery gry. Zgaduję, że EA podjęło taką decyzję, gdyż na jesieni wychodzi reboot serii Need for Speed... który będzie wymagał stałego połączenia z internetem. EA najwyraźniej zapomniało, co się działo przy okazji premiery SimCity... ale nie o tym miał być ten post.

Otóż grupa zapaleńców jest w trakcie pisania emulatora serwera gry NFS World. Co to oznacza? Ano to, że w grę będzie można zagrać offline!

Emulator w wersji alpha możecie pobrać stąd (po uprzednim założeniu konta). Wymaga on niestety zainstalowania paru dodatkowych programów, ale wszystko macie dokładnie opisane w pliku readme. Myślę, że stosowny artykuł na ten temat pojawi się niedługo na moim blogu.

Emulator póki co nie jest pozbawiony błędów (w końcu to alpha). Nie można kupować samochodów, zmienić domyślnego profilu, a sama gra lubi się zawieszać i wywalać do pulpitu. Działa natomiast tryb swobodnej jazdy oraz rozgrywanie wyścigów. Autorzy oczywiście nie spoczęli na laurach i będą dalej rozwijać swoje dzieło; priorytetem jest wyeliminowanie bugów.

Natomiast co do bloga - w planie na wakacje mam jeszcze:
  • zaktualizowanie poradników dot. rozdzielczości panoramicznych w MW2005 i Carbonie
  • opisanie sposobu na aktywację policji w Szybkim Wyścigu w MW2005
  • omówienie nieoficjalnego patcha do NFS3, wprowadzającego mnóstwo poprawek oraz obsługę rozdzielczości panoramicznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz