poniedziałek, 30 czerwca 2014

Stare gry na nowych komputerach

Dziś coś specjalnego dla fanów starych NFS-ów - mowa tu o częściach od pierwszej (The Need for Speed) do piątej (Need for Speed Porsche 2000). Gry kultowe, niemalże idealne pod każdym względem - ale tego pewnie nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Jeśli ktoś chciałby odpalić jedną z tych gier na nowym komputerze (wyposażonym w Windows Vista, 7 lub 8), napotka jednak na szereg przeszkód; TNFS, NFS2 oraz NFS3HP nie zechcą się w ogóle zainstalować, a NFSRC i NFSP2000 nie będą działały prawidłowo. Nie należy jednak się zniechęcać - wystarczy nieco "popracować" nad owymi grami, a ich uruchomienie stanie się na powrót możliwe.

Ponownie nie będę osobiście opisywać tych procedur; wrzucę tylko odpowiednie linki do artykułów na NFSPlanet.pl. Jest to tam opisane na tyle tyle szczegółowo, że nikt nie powinien mieć z tym problemów.

Do strony z odnośnikami możecie się dostać, klikając tutaj. Link jest również dostępny w menu po prawej stronie.

1 komentarz:

  1. Trzeba też pamiętać, że P2000 miewa problemy z grafiką przy procesorach taktowanych wyżej niż 2 GHz. Pomaga modyfikacja pliku .exe, dzięki której gra nie sprawdza taktowania, lecz ma zapisane, że taktowanie wynosi rzekomo właśnie te 2 GHz. Sęk w tym, że wymaga to zabawy w hex-edytorze, ale da się to zrobić. Jam jest przykładem, że się da. :P

    OdpowiedzUsuń